sPRAWDŹ Regulamin: Konkurs Scenariuszowy KOSMART MEDIA sp. z o.o.

To miał być zupełnie inny wpis. WIELE sPRAW do wyjaśnienia!!

UPDATE: Rozmawiałam z organizatorem konkursu, należy dać mu trochę czasu, żeby ocenić szczerość dobrych intencji, więc na razie nie precyzuję, co zaszło. Jak sPRAWA się rozwiąże, będzie bardzo dobrym tematem na kolejny wpis na blogu. Konkluzja na dziś taka, że nieznajomość prawa szkodzi, zwłaszcza wizerunkowi nowo powstających spółek.

Déjà vu

Czytam Regulamin Konkursu Scenariuszowego KOSMART MEDIA sp. z o.o. i mam wrażenie, że gdzieś już taki regulamin widziałam. I się nie mylę!! Wystarczy zerknąć na stronę internetową SCRIPT PRO, edycja 2017. To był jeden z lepszych regulaminów, jakie czytałam, dlatego zapadł mi w pamięć. Można o nim poczytać tutaj.

Regulamin konkursu filmowego to utwór w rozumieniu prawa autorskiego. Mało poetycki, ale podlega ochronie na takich samych zasadach jak opowiadanie, scenariusz czy artykuł.

Jeśli organizator konkursu uzyskał zezwolenie od organizatorów SCRIPT PRO na korzystanie z ich regulaminu albo jeśli jest wręcz jego autorem i posiada prawa autorskie do tego tekstu, wolno mu z niego korzystać. W tym także organizować konkurs na jego podstawie i sugerować, że prawa do regulaminu przysługują KOSMART MEDIA sp. z o.o. Jeśli żadna z powyższych okoliczności nie ma miejsca, to ma miejsce coś innego. Co najmniej nieetycznego.

Stranger Things

Moje odkrycie dotyczące zbieżności regulaminów, uznałam za dość dziwne. Ale jest jeszcze dziwniej.

Nie mogę znaleźć w KRS żadnego podmiotu, który nazywałby się KOSMART MEDIA sp z o.o. Kiedy kliknie się w stronę internetową producenta, wyskakuje takie coś. Czyli zgoła nic. Na profilu FB organizatora nie ma za to niczego innego, poza regulaminem konkursu.

Słać czy nie słać?

Słać. Nie scenariusz a maila na adres podany w Regulaminie, m.sobocinski@kosmartmedia.com, z życzliwą prośbą wyjaśnienia czy konkurs ma coś wspólnego ze SCRIPT PRO i w jaki sposób nagrodę ma wypłacić podmiot, który, wedle danych udostępnionych za pośrednictwem platformy KRS w dniu 8.11.2017 r., nie istnieje?!